szybkie lajki na fb lajki polubienia instagram fanpage szybkie lajki likee polubienia wykop lemiss Ogłoszenia towarzyskie i sexoferty skup zegarkow gdynia skup aut

Funkcje na Instagramie

Funkcje na Instagramie

              Funkcje  na Instagramie

Instagram jest obecnie jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Ogromna rozpoznawalność marki i jej wysoka renoma wśród młodych ludzi biorą się z wielu czynników, wśród których ważną rolę odgrywają prostota w obsłudze i duży wybór praktycznych narzędzi, umożliwiających łatwą konfigurację naszego profilu i zamieszczanych treści. Jakie praktyczne narzędzia oferuje Instagram? Jak dokładnie mogą nam one pomóc w pozyskiwaniu znajomych i klientów?Instagram Reels

Instagram Reels, czyli po polsku Rolki to krótkie filmiki, które możemy dodawać do naszego profilu. Rolki trwają od kilku do maksymalnie trzydziestu sekund i są dobrą alternatywą dla podstawowych treści Instagrama – zdjęć. Na Instagram Reels możemy łatwo trafić na karcie Eksploruj, co również czyni tę funkcję dobrym sposobem na zdobywanie nowych obserwujących.


Jeśli chcemy wykorzystać Rolki do promowania naszego profilu, wystarczy udostępnić je w zakładce Rolki, lub w aktualnościach. Popularność Tik Toka pokazuje, że filmiki w tym formacie cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem i jest to zdecydowanie jeden z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie zasięgów naszego profilu. Tak samo jak w przypadku zdjęć możemy również zwiększyć zasięg Reels przez dodawanie do filmików różnych hashtagów, które wpływają na lepsze pozycjonowanie w algorytmie Instagrama.

Instagram Feed

Feed to cały wizualny materiał, znajdujący się na danym profilu – wszystkie wrzucone przez nas zdjęcia i filmy ułożone w formie szachownicy. Feed służy więc jako swoiste podsumowanie naszej instagramowej działalności dla osób odwiedzających nasze konto. Istnieją dwie możliwe strategie prowadzenia Feeda. W większości przypadków Feed to zbieranina różnych ciekawych momentów z naszego życiazbieranina różnych ciekawych momentów z naszego życia, miejsc, w których byliśmy, ludzi, z którymi spędzaliśmy czas, czy potraw, które jedliśmy.


Gdy jednak naszym celem jest pełen profesjonalizm w prowadzeniu treści na naszym profilu, dobrym pomysłem może być dla nas prowadzenie Feeda w sposób uporządkowany. Dobrze jest ustalić sobie jakiś motyw przewodni, jak na przykład konkretny filtr, sceneria, albo przedmiot obecny na zdjęciach i trzymać się go przy publikowaniu kilku następnych treści na naszym Instagramie. Takie dbanie o spójność publikowanych treści, może szybko sprawić, że nasz profil zacznie przypominać konta należące do influencerów i profesjonalnych fotografów.

Instagram Save

Kolejną niezwykle pożyteczną funkcją, oferowaną przez Instagrama jestInstagram Save. Funkcja to pozwala nam zapisywać interesujące nas posty i wracać do nich w przyszłości. Aby zapisać post na Instagramie, wystarczy kliknąć pod tym postem ikonkę Save, co automatycznie zapisze treści w naszej prywatnej sekcji profilu. Jeśli chcemy zapisać post w konkretnej kolekcji, wystarczy użyć tej samej ikony Save, ale zamiast kliknięcia przytrzymać ją, a następnie wybrać kolekcję, do której chcemy dodać interesujący nas post.


Nasze kolekcje będą dla nas możliwe do wyświetlenia w prywatnej sekcji profilu, w kategorii „zapisane”. Instagram Save jest niezwykle przydatnym narzędziem, ponieważ w odróżnieniu od poprzednich funkcji, które pomagają nam w dzieleniu się własnymi treściami, Save daje nam pewność, że interesujące nas treści innych użytkowników zostaną z nami na dłużej.

Instagram Impressions

Instagram Impressions to narzędzie, które pozwala nam zobaczyć, ile razy nasze posty były wyświetlane przez innych użytkowników. Podobną funkcją jest Instagram Reach, który pokazuje, do ilu osób dotarł nasz kontent. Różnica polega na tym, że opcja Reach pokazuje ilość osób, które zobaczyły dany post, a Impressions dokładną ilość wyświetleń, obejmującą również ponowne oglądanie tych samych postów, które prawdopodobnie zostały wcześniej zapisane. Impressions-to-reach ratio to jeden z najskuteczniejszych wskaźników oglądalności postów, łączący obie te metody. Posty, odznaczające się wysokim wynikiem, uzyskanym tą metodą mierzenia są zapisywane i oglądane wiele razy, co świadczy o tym, że interesują odbiorców.Instagram Mentions czyli wzmiankiGdy  użytkownik Instagrama wymienia  nazwę użytkownika poprzedzoną znakiem „@”, witryna automatycznie oznacza  konto jako wzmiankę.

W ten sposób użytkownicy odpowiadający na  komentarze do swoich zdjęć mogą poinformować Cię, że odpowiedzieli, a inni użytkownicy mogą powiadomić Cię o treściach, które chcą, abyś zobaczył.


Aby wyświetlić swoje wzmianki na Instagramie, przejdź do funkcji Aktualności w swojej aplikacji.


Możesz również wyświetlić wszystkie zdjęcia, na których jesteś oznaczony, dotykając ikony „Profil” w menu głównym, a następnie dotykając ikony prostokąta z sylwetką człowieka. 


Instagram wyświetla tylko 100 najnowszych powiadomień w Twoim kanale wiadomości, w tym wszystkie Twoje wzmianki, polubienia i komentarze.


Jeśli użytkownik ma konto ustawione jako prywatne i wspomina o Tobie na zdjęciu, nie będziesz mógł zobaczyć wzmianki, chyba że użytkownik zatwierdzi Cię jako obserwującego


Funkcji na Instagramie jest wiele. Każda z nich pełni ważną rolę, zatem warto wiedzieć, do czego każda z nich służy.

Wszystkie usługi dostępne na naszym panelu lajki


Aproch LTD w Oferteo.pl