szybkie lajki na fb lajki polubienia instagram fanpage szybkie lajki likee polubienia wykop lemiss Ogłoszenia towarzyskie i sexoferty skup zegarkow gdynia skup aut

Czym jest Likee ? Likee aplikacja

Czym jest Likee ? Likee aplikacja

W dzisiejszych czasach gdy wszyscy żyją szybko najczęściej wybierane są krótkie i dynamiczne treści.

Podczas gdy na całym świecie rekordy popularności bije aplikacjaTikTok, równolegle coraz większą popularność zdobywa Likee.


Aktualnie znajduje się na 7 miejscu najchętniej pobieranych aplikacji, w trzecim kwartale 2019 aplikację zainstalowało 80mln użytkowników.


Obecnie ma do 115 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie , po tym jak odnotowała ponad 200% wzrost liczby widzów w 2019 roku.


Czym jest i czemu warto już teraz rozpocząć działanie w tej aplikacji?Czym jest Likee?


Likee to platforma służąca do tworzenia i udostępniania krótkich filmów.


Jest własnością singapurskiej firmy BIGO Technology, natomiast jej spółką dominującą jest chińska firma JOYY.

Dostępna dla systemów operacyjnych iOS i Android. Powstała w 2017 roku pod nazwą Like Video i bardzo szybko zyskała popularność na całym świecie.


W połowie 2019 roku aplikacja przeszła korekty wizualne oraz otrzymała nową obecną nazwę.


Likee umożliwia użytkownikom łatwe nagrywanie, edycję i publikację filmów na podobnej zasadzie jak TikTok, zbliżona jest również jego szata graficzna.


Jednak posiada kilka dodatkowych opcji dzięki którym warto zwrócić na nią uwagę.


Dużą zaletą Likee jest to, że tworzy content generowany przez użytkowników, gdy na TikToku przoduje ten tworzony przez profesjonalistów lub przez marki lokujące tam swoje produkty.


Pozwala to na łatwiejsze i szybsze wypromowanie swoich filmików i zdobycie zaangażowanych obserwatorów.


Czym się wyróżnia?


Podobnie jak w aplikacji TikTok, platforma umożliwia tworzenie i udostępnianie krótkich 15 sekundowych filmików. Możliwości aplikacji obejmują efekty wizualne , w tym 4D Magic i Dynamic Stickers.


Warto zwrócić uwagę na możliwość użycia różnych efektów rzeczywistości rozszerzonej.


Efekty „4D” odnoszą się do wyspecjalizowanej grafiki w filmowym stylu. Nie różnią się one znacząco od podobnych opcji filtrów w innych aplikacjach, jednak wyglądają imponująco i profesjonalnie, co bez wątpienia przyczyniło się do popularności Likee.


Likee zaznacza, ze aplikacja posiada najlepsze możliwości rozszerzonej rzeczywistości. Czyli łatwe oraz intuicyjne ingerowanie w otaczającą użytkownika rzeczywistość. Daje ona możliwość wycięcia swojej postaci i ustawienia jej w otoczeniu budynków z któregoś z popularnych miast świata od Paryża do Tokio lub na planszy ulubionej gry.


Likee posiada również funkcję transmisji na żywo oraz funkcję zamiany twarzy, która dostępna jest pod filtrem „ FaceMagic ”, umożliwia ona użytkownikom „ natychmiastowe wcielenie się w dowolną postać aktora/ki, piosenkarza/ki lub dzieła sztuki. Pozwalają one modyfikować wygląd w czasie rzeczywistym poprzez zmianę koloru włosów, nałożenie efektu makijażu czy charakteryzacji.


Podobnie jak w TikTok najważniejszym i nieodłącznym elementem aplikacji jest muzyka. Zarówno popularna jak i dialogi z filmów itp. Aplikacja posiada bogatą bibliotekę muzyczną, umożliwia również korzystanie z dźwięków zgromadzonych na telefonie użytkownika.


Dźwięki zostały podzielone na kategorie standardowe i tematyczne, np. dialogi czy te związane ze Świętami. Na TikToku system wybierania muzyki jest podobny, jednak wyżej i bardziej widoczne są treści i podkłady sponsorowane.


Grywalizacja


Likee wprowadził element grywalizacji co bardziej angażuje użytkowników i pozwala im dłużej pozostać na platformie.

Każdy posiadający konto może uzyskiwać poziomy za które otrzymuje nagrody mogące urozmaicać swoje filmiki oraz prowadzić live’y.


Większa aktywność użytkowników przekłada się na większe zaangażowanie i wydłużenie czasu spędzanego w aplikacji przez widza.


Budowanie społeczności


Co może okazać się kluczowe przy reklamowaniu swoich usług. Dzięki możliwości zaznaczenia lokalizacji oraz filtrowania według niej filmików, utworzony został oddzielny feed „w okolicy” z zaznaczeniem odległości od danej osoby.


Wystarczy, że użytkownik udostępni lokalizację swojego telefonu i ma możliwość oglądania czy nawet poznawać użytkowników znajdujących się w pobliżu.


Daje to również możliwość polecania i reklamowania swoich usług w czasie rzeczywistym oraz dotarcia do innych użytkowników nie tylko z okolicy miejsca zamieszkania czy działalności, ale również tej, w której aktualnie przebywa, np. na eventach czy koncertach.


Monetyzacja


Likee umożliwia zarabianie na platformie wszystkim użytkownikom, nie jedynie wpływowym influencerom poprzez nawiązywanie współpracy z markami.


Na Likee użytkownicy nagradzają się wzajemnie dzięki diamentom którymi można się wzajemnie nadgradzać a następnie wymieniać na realne pieniądze.


Istnieją na to dwa sposoby: dzięki polubieniom i otrzymanie nagrody za oglądane materiały filmowe. Aplikacja posiada aplikację portfel w której znajdują się dwa rodzaje wynagrodzenia.


Fasolki – Które można otrzymać poprzez wymianę prezentów otrzymanych podczas transmisji na żywo. Użytkownicy mają możliwość wysyłania swoim ulubionym użytkownikom prezentów kupionych za diamenty, a oni mogą wypłacać ich równowartość w fasolkach. Fasolki można „zbierać”, wygrywając hashtagowe wyzwania.


Diamenty – które można kupować za realną gotówkę i wymieniać je na prezenty, dla innych twórców. Można je więc uznać za wirtualną walutę. Likee daje możliwość zarabiania każdemu użytkownikowi platformy.


Kontrola Rodzicielska


Likee podobnie jak TikTok to platforma gdzie dużą część użytkowników stanowią nastolatki. Dlatego umożliwiła rodzicom posiadania kontroli nad treściami które przeglądają ich dzieci.


Rodzic posiada możliwość ustawienia hasła, które ma odblokować niedostępne opcje aplikacji.


Nadzór rodzicielski pozwala na odfiltrowanie treści, które są nieodpowiednie dla nastolatków, blokuje również transmisje na żywo (dzięki czemu uniemożliwia dokonywanie transakcji – doładowywanie diamentów, wypłacanie gotówki itp.) oraz możliwość wysyłania wiadomości prywatnych.


Problemy TikTok

W ostatnim czasie wiele można usłyszeć o problemach najpopularniejszej Platformy. W Kwietniu bieżącego roku Ministerstwo Elektroniki i Technologii Informacyjnych w Indiach nakazało usunięcie TikToka ze wszystkich sklepów z aplikacjami.

Natomiast w lutym FTC, czyli amerykańska Federalna Komisja Handlu, zwróciła uwagę na to, że aplikacja przetwarza – w sposób niezgodny z prawem – dane dzieci poniżej 13 roku życia. Twórcy niejako przyznali się do winy, wpłacając od razu zasądzoną grzywnę w wysokości 5,7 mln dolarów. Jednak jest to jasny znak, że problem istnieje i widmo zakazu korzystania z aplikacji jest możliwe.


Zasięgi


Wbrew pozorom zasięgi nie są mniejsze niż na TikTok. Coraz częściej pojawiają się profile na Likee które utrzymują zasięgi na przewyższające te na wiodącej platformie.


Dobrym przykładem jest polski influencer: iluzjonista Y, który na Likee liczba obserwujących wynosi (660 610) gdy w tym samym czasie na TikToku tylko (439 800).


Jasno to pokazuje, że aplikacja daje możliwość szybszego zyskania popularności zarówno osobom które dopiero rozpoczynają przygodę z publikacją filmików jak i tych którym ciężko się wybić na innych platformach.


Istnieje możliwość codziennej analizy aktualnych trendów na platformie. Ranking aktualizowany jest każdego dnia na podstawie liczby polubień wideo oraz wyświetleń live’ów. Dzięki czemu łatwo możemy budować zaangażowanie widzów.

Podsumowując, przystępna, intuicyjna obsługa, rozbudowane możliwości edycji filmów i stojące na wysokim poziomie efekty rozszerzonej rzeczywistości, pozwalają stworzyć profesjonalne filmiki dzięki czemu Społeczność Likee ciągle rośnie i poszerza się jego zasięg popularności, dlatego warto obserwować jej rozwój, by nie przegapić dobrego momentu na wejście ze swoim profilem na tę platformę.

Więcej artykułów na wykop.pl

Aproch LTD w Oferteo.pl